29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin 95’inci yıldönümü kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de çeşitli etkinliklerle, görkemli bir şekilde kutlandı.

               

      28.10.2018 günü Atatürk Anıtına Çelenklerin sunumu ile başlayan program, 29.10.2018 günü Kaymakamımız Salih YÜCE’ nin Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabulünden sonra, İlçemiz Pazar Alanında düzenlenen Kutlama Töreni ile devam etti. Programa Kaymakamımız Salih YÜCE, Belediye Başkanı Abdullah KARABIÇAK, Kurum Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Muhtarlarımız, Gazilerimiz, Vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz katıldı.

 

        Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Törende; Kaymakamımız Salih YÜCE  tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, halk oyunları gösterisi ve şiirlerin okunması, İlçemiz okullarının düzenlediği çeşitli dallardaki yarışmalarda derece giren öğrencilere ödüllerinin takdim edilmesi yer aldı.

 

          Kaymakamımız Salih YÜCE, programın sona ermesinin ardından, Karaahmetli Köyü Öğretmen Gürbüz ALPAY İlköğretim Okulundaki Bayram Programına katıldı.